בין אם אתם קונים או מוכרים סטוק אתם חייבים לשמור על עצמכם, לצערינו לא חסרים אנשים שרוצים לעקוץ ולכן אתם חייבים להיזהר. אספנו עבורכם מספר כליים שיעזרו לכם למכור או לרכוש את הסטוק עם מינימום סיכון.

נחלק את הכללים לשתיים, (1) בעל הסחורה. (2) הקונה.

  1. יש לכם מלאי שאתם מעוניינים למכור, כאשר אתם מוכרים את הסטוק אתם חייבים לפעול לפי הכללים הבאים (יצא לנו לשמוע על לא מעט מקרים בהם בוצעו עוקצים גדולים שגרמו לנזקים גדולים לבעלי הסחורות). א. מכירת הסטוק תתבצע תמיד תמורת תשלום כסף מזומן או תשלום היום בצ'ק או העברה בנקאית ואספקת הסחורה רק לאחר שלושה ימי עסקים שתראו ותבדקו שהכסף נמצא בחשבון הבנק תוכלו לשחרר את הסחורה לרוכש. (רוב העוקצים מתבצעים ע"י צ'ק שחזר ללא כיסוי ואין אפשרות לאתר את הסוחר שרכש את הסחורה או ע"י העברה בנקאית (גם רגילה וגם זהב) סוחר סוגר אתכם עסקה בטלפון (או במקום) ושולח נהג שמגיע לאסוף את הסחורה, ה"קונה" שולח לכם צילום של העברה בנקאית מזויף אחד על אחד! ברוב הפעמים זה יהיה בדיוק בשניה שהבנק נסגר. הלחץ שמועל על המוכר (בעל הסחורה) מהנהג ומהקונה פלוס הרצון לפינוי המלאי המת, מביאה את המוכר לעשות טעות ולמכור את המלאי מבלי לקבל את התשלום המלא עבור הסחורה. ב. דוגמאות… יגיעו אליכם מספר סוחרים שיבקשו ממכם דוגמאות כדי "לבדוק,/"להראות לשותף" או כל סיבה אחרת… מותר לתת דוגמאות אבל… תדרשו עבורם מחיר צרכן! סוחר שבאמת מעוניין לרכוש ויש לו כיוון אמיתי ישלם על הדוגמה, סוחר שיתחיל לספר סיפורים ולא ישלם עבור הדוגמה לא באמת יכול לרכוש ממכם את הסחורה, הוא כראה ירצה לתווך אותה ולהציג לסוחרים אחרים שהוא מכיר, או יותר גרוע מזה, יש בענף את "ציידי הדוגמאות" הם מגיעים יבואנים לוקחים דוגמאות ולאחר מכן הם מחלקים אותם או מוכרים אותם בכל מיני דרכים. המוצר עלה לכם כסף, אם תתחילו לחלק לכל אחד דוגמאות אתם תפסידו הרבה ולא תגדילו את הסיכוי למכור אלא להפך (יש הרבה מתווכים ש"שורפים" את הסחורה). ג. חברות גדולות מעוניינות לשמור על המותג שלהם ורוצות למכור את הסטוק שלהם רק לשטחים, אתם תפגשו לא מעט סוחרים שיתחייבו לכם על מכירה ישירות לשטחים, בפועל הרבה פעמים הסחורה תחזור ישירות לארץ ותפגע באותם החברות, ניתן להתייעץ איתנו הכל שאלה לגבי כל סוחר או שאלה, יש לנו ניסיון וידע שיכול לעזור לכם בהכוונה (חשוב לציין שגם כאן השרות הוא חינם ללא עלות ללא עמלות).
  2. קונים סטוק? גם כאן אתם צריכים להיות עם 10 עניים, חשוב לבדוק למה הסטוק מוצע למכירה אולי הוא סוג ב' (פגום), או מזוייף, או אפילו גנוב, חשוב לנו לציין שסיטי סטוק לא קשורים למוכרים לא ראינו לא בדקנו ואין לנו אפשרות לעשות את זה, הקניה והמכירה היא באחריות הקונה בלבד! תבדקו את כל המלאי ותזכרו שבסטוקים המונח החזק והקובע ביותר הוא "מכאן לים" מה שאומר שאין אחריות ואין חובה להחלפה או החזרה על המוצרים. לא להיכנס לשטחים לצורך רכישת מוצר!! תשמרו ותזהרו!

אתר סיטי סטוק מספק פלטפורמה פירסומית בלבד, אין האתר אחראי על טיב הסחורה, אין לנו קשר לבעלי הסחורות או הקונים, האחריות על העסקאות חלה אך ורק על בעלי הסחורות והקונים.